
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.97 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Slew Rate | 1.5 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 63 dB |
| Operating Supply Current | 90 µA |
| Input Bias Current | 15 pA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sprt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 2428
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.10516 | $1.05160 |
| 50 | $0.09105 | $4.55250 |
| 100 | $0.07883 | $7.88300 |
| 500 | $0.06882 | $34.41000 |
| 1000 | $0.06574 | $65.74000 |
| 3000 | $0.06218 | $186.54000 |
| 5000 | $0.05882 | $294.10000 |
